Veterinárna ambulancia Veterinka

Naša veterinárna ambulancia je pracovisko zo zameraním na veterinárnu starostlivosť o malé zvieratá, hlodavce, exotické zvieratá a kone.

Snažíme sa v spolupráci s majiteľom o osobný a individuálny prístup ku každému pacientovi a o navrátenie a udržanie zdravia do vysokého veku. Veľa času venujeme rozhovorom s majiteľmi, aby sme dosiahli očakávaný výsledok.

Milí naši klienti a priaznivci,

veľké poďakovanie od nás patrí všetkým, ktorí nám v starom roku prejavili svoju dôveru a priazeň. Nebolo Vás málo, mnohí pribudli do našej starostlivosti, nemalý prírastok sú aj zachránené a adoptované psy a mačky, ale aj naši starnúci verní štvornohí pacienti. Máme radosť, keď sa nám podarí zachrániť šteniatko či mačiatko, ale rovnako keď vieme úspešne zlepšiť život starým a chorým zvieratkám. Preto sme pripravili zopár noviniek na nastávajúci rok. 
Do nášho malého kolektívu pribudol nový lekár MVDr. Roman Kučera, od januára rozšírime ordinačné hodiny a na každý mesiac pripravujeme akcie, ktoré Vás môžu zaujímať.

Našim krédom je zdravie a spokojnosť zvierat preto aj naďalej bude náš prístup osobitný a osobný a stále Vám budeme svoj čas venovať v dostatočnej miere.

Vaši veterinári Tomáš Frey, Lucia Novotná, Roman Kučera a  Jana Freyová

1.12.2017

Prvé zdravotné príznaky starnutia nie sú vždy pozorovateľné, napríklad porucha činnosti obličiek, poruchy srdcovej činnosti, znížená výkonnosť pečene, a ďalšie. Ešte pred klinickými príznakmi ich odhalia krvné testy, prípadne iné zobrazovacie techniky.

Preto je pri senioroch vhodná pravidelná klinická prehliadka, vyšetrenie krvi a sledovanie zmien.

Prevencia je jednoduchšia a lacnejšia ako liečba. Aj keď niektoré ťažkosti prichádzajú s vekom prirodzene a vyliečiť sa nedajú, pri včasnom zásahu sa dajú aspoň zmierniť či spomaliť. Je to šanca ako zvieratku urobiť život komfortnejším a dlhším.

Viac sa dozviete v letáku